Javna proslava ob dnevu državnosti je potekala v petek, 23. 6. 2017, v večnamenski dvorani pri Osnovni šoli Miklavž na Dravskem polju. Potekala je pod naslovom Pusti soncu v srce. Sodelovali so učenci iz vseh treh vzgojno-izobraževalnih obdobij, proslave pa se je udeležila in nas nagovorila tudi podžupanja Mirjana Vazzas Ferčec. V prvem delu proslave smo se dotaknili pomembne prelomnice v slovenski zgodovini, ko je Slovenija postala formalno samostojna in neodvisna, poslušali smo deklamacijo Pavčkove pesmi Take dežele ni, se sprostili ob zvokih harmonike, ob tem pa smo lahko opazovali lepote Slovenije na fotografijah projekcije. Drugi del proslave pa je bil namenjen skoku v počitnice, prijateljstvu, ljubezni, soncu. Učenca iz 6. razreda sta zaigrala kratek prizor o tem, kako več ne gresta v šolo in kako je vendarle pomembno, da hodimo v šolo in si pridobimo znanje za splošno razgledanost. Učenci so deklamirali pesmi o ljubezni, prijateljstvu (Koder plavih las, Nekaj je v zraku, Prijateljstvo, Nekaj ti moram povedati). Prireditev je popestril tudi naš OPZ in MPZ z uvodno himno, Kekčevo pesmijo in zaključno pesmijo Milijon in ena. Naše oči pa so lahko uživale tudi ob baletni točki in drugih plesnih točkah. Ob koncu proslave nam je gospa ravnateljica zaželela lepe počitnice, v počitnice pa nas je popeljala pesem Pusti soncu v srce, ki je taka zelo pozitivna, vesela in razigrana, primerna za zaključek šolskega leta.

Želiva vam lepe, prijetne, razigrane in varne počitnice.

Bojana Pauman in Sonja Feguš