V četrtek, 23.2.2023 smo na naši šoli gostili 1-2 finalni turnir Državnega prvenstva v košarki za starejše dečke. Po gladki zmagi na prvi tekmi proti OŠ 1 Murska Sobota in po zmagi OŠ Rečica ob Savinji nad istim nasprotnikom je zadnja tekma odločala o zmagovalcu turnirja in potniku na Finale Divizije Vzhod Državnega prvenstva. Tekma je bila izredno zanimiva, naši fantje in nasprotniki pa so se izmenjavali v vodstvu. 10 sekund pred koncem srečanja smo imeli 3 točke prednosti in žogo iz avta. Zmaga je bila zelo blizu… Vendar pa smo po izgubljeni žogi prejeli trojko in nasprotnik je izenačil. Sledil je podaljšek. V podaljšku je bila zgodba podobna. Nasprotniki so uspeli s prostimi meti odločiti zmagovalca. Velika žalost v naši ekipi – vendar takšen je šport. Čestitke zmagovalcem iz Savinjske doline in naši ekipi za lepo uvrstitev.  Zahvala velja tudi našim navijačem, ki so nas v velikem številu vzpodbujali na tekmah.      Košarka st. polfinale DP 22-23 -klik