A veste, da smo danes füjčkali na füjčko i nibena füjčka tak ne füjčka kak moja füjčka füjčka.  Nekaterim je bila tako všeč, da jo bodo prinesli tudi domov.

Občudovali smo cimprače in žal nam je bilo, da nismo imeli možnosti poskusiti močnika, a so se nekateri prelevili v prave kuharje, kjer so sami spekli perece. Ko smo pa slišali, da so otroci včasih spali tudi v predalih, smo ostali odprtih ust. V muzeju murskosoboškega gradu smo postopali kot graščaki in podrobno občudovali poslikave in ostalo zelo dobro ohranjeno originalno grajsko opremo, ki nas je preprosto prevzela. Vemo, da so bili strastni lovci, a nam ni bilo všeč, da so se ponašali s slonjimi tacami, ki so jim služile kot trofeje.

Pri plavanju smo se ogromno naučili. Na koncu dneva smo se zabavno podružili v različnih skupinskih igrah, poslušali pravljico in dnevu primerno trdno zaspali. Res je, da vas malo pogrešamo, a vam sporočamo, da nam je zelo lepo.

Šola v naravi (tretješolci, drugi dan, 25.10.2022)

😊