Tudi za učence od 6. do 9. razreda smo že 4. leto zapored organizirali Evropski šolski športni dan.

Učenci 6. in 7. razredov so se podali na kratek pohod proti Športnemu parku Dobrovce, kjer so ob prihodu pomalicali, nato pa se v sodelovanju z učitelji šole, okoliškimi klubi in društvi preizkusili v lokostrelstvu, košarki, petanki, pikadu, namiznem tenisu, judu in “Luknjicah”. Nasmejane obraze je bilo videti tudi ob podiranju kegljev na ruskem kegljišču.

Učenci 8. in 9. razredov so dopoldne preživeli v prostorih šole ter njeni bližnji okolici. Pomerili so se v med-razrednih tekmovanjih v odbojki in košarki, igrali speedminton, ultimate frizbi in nogomet ter se odpravili na kratek pohod v bližnji gozd. Pri izvedbi športnega dne so nam pomagali tako učitelji kot tudi zunanji delavci – klubi in društva, za kar se jim še enkrat iskreno zahvaljujemo!

Imeli smo prijeten sončen dan za spoznavanje novih športov in možnosti za športno udejstvovanje v prostem času. Skupaj  smo preživeli prijetno, razmigano in zabavno dopoldne.

Nekaj utrinkov si lahko pogledate TUKAJ