Od

Od 27. do 31. 5. 2022 smo na šoli v okviru Erasmus + Green Crossroads projekta gostili 118 otrok in učiteljev iz Finske, Poljske, Španije, Italije in Grčije. Tudi naši učenci so se udeležili druženja z njimi. V soboto so obiskali Postojnsko jamo in glavno mesto, Ljubljano. V nedeljo smo se kljub slabemu vremenu odpravili na pohod z Bolfenka do stolpa in smučišča Videc. Po kosilu pa smo sodelovali pri športnih igrah in pomoči tujim partnerjem pri izdelovanju plakatov o znamenitostih Slovenije, ki so jih obiskali v soboto. V ponedeljek smo na prireditvi tudi uradno sprejeli učence in njihove spremljevalce. Sledile so eko delavnice. Vsaka država je sodelovala v eni delavnici, ki so jo pripravili v 3., 4. in 5. razredih. Sledilo je kosilo in otvoritev fotografske razstave. Posnete fotografije v državah partnericah opominjajo na posledice podnebnih sprememb. Popoldne so sedmošolci in osmošolke poskrbeli za ogled Maribora in partnerje popeljali do več znamenitosti. V torek so se otroci in njihovi spremljevalci vrnili domov polni pozitivnih vtisov in lepih doživetij.